x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

זיכרון יעקב – המלצות לחופשה בישראל

תאריך: 09/06/2011 15:23

כמה פעמים יצא לכם לצאת לחופשה בגליל העליון? או ברמת הגולן? או בנגב והערבה? סביר להניח שהרבה. כי מה לעשות, כשאנחנו יוצאים לחופשה אלו הם היעדים הפופולאריים שרובנו הולכים אליהם באופן כמעט אינסטינקטיבי.

לא שחלילה אני רוצה לומר שאזורים אלה הם לא יעדים לגיטימיים לחופשה, נהפוך הוא. הרי, יש סיבות טובות שבגללן הם כך. אבל לדעתי, חלק בלתי מבוטל מהסיבות שבגללם אנחנו כמעט תמיד יוצאים לשם לחופשה הוא שמרנות.

כן, פעם הם רמת הגולן הייתה המקום הכי יפה והכי טוב לחופשה בארץ, אבל היום – הזמנים השתנו. מה שלא השתנה הם ההרגלים שלנו, וכך – המקומות האלה נשארו בתודעה שלנו כמקומות החופשה, בעוד שמקומות אחרים בארץ, לא פחות יפים ולא פחות מתאימים לחופשה – פשוט לא מצליחים לעבור את מחסום התודעה.

זיכרון יעקב

אחד מהמקומות היפים שמקופח במסגרת התיאוריה שלי הוא זיכרון יעקב. המושבה המקסימה הזו מרוחקת פחות משעה מתל אביב וגוש דן, מרכז האוכלוסיה הגדול של המדינה, ורבים עוברים על ידה בדרך לנסיעות שלהן לצפון שבדרך כלל הן לחופשה, וחבל.

דווקא המרחק הגיאוגרפי הזה, שנתפס באופן שאני לא מבין כחיסרון בעיני אנשים – הוא יתרון. למה לנסוע לחופשה במרחק שעתיים ויותר מהבית, כשאפשר ליהנות במקום אחר, עם אווירה מיוחדת וצימרים טובים במרחק של שעה?

לא חייבים לשלם הרבה כסף על דלק, לא צריך לקום מוקדם מאוד בבוקר כדי להגיע בשעה נורמלית לאזור, או לחילופין לצאת מוקדם בסוף כדי להתחמק מהפקקים הנוראיים של כביש החוף. ובסופו של דבר, מגיעים למקום שממוקם על צלע הכרמל, מרחק יריקה מהים, עם אוויר ואווירה שלא מכן.

מה בצימר

אז תגידו – בסדר, נעצור לאכול כאן ארוחת צהריים, או לטייל ואז נמשיך לצפון. אבל למה? יש כאן לא מעט צימרים נהדרים ומוצלחים שישמחו לארח אתכם, שלא נופלים במאום מאחיהם הצפוניים, ואפילו עולים עליהם.

יש כאלה עשויים עץ לרומנטיקניים שרוצים להרגיש מחוברים לטבע, ויש כאלה שמאבן למי שרוצה הרגשה ביתית יותר; יש כאלה יקרים יותר שמכילים שלל אבזורים ומשווים נופך יוקרתי לחופשה ויש כאלה קצת יותר צנועים, לאלה שפחות אכפת להם אם הריהוט הוא ביבוא אישי מאיטליה ופשוט רוצים מיטה נוחה לישון בה.

ולכל אחד פינוקים שונים למכביר – כאלה עם ג'קוזי פנימי, אחרים עם מרפסת שמשקיפה אל הכרמל וגם כאלה עם בריכה פרטית, לימים החמים יותר. בסופו של דבר, מעט השקעה בחיפוש - לא משהו שלא הייתם צריכים לעשות בלי קשר לפני יציאה לחופשה כלשהי – ותוכלו למצוא צימר שיתאים לכם כמו כפפה.

ומה באזור

אבל לא מגיעים לזיכרון בגלל הצימרים. זוהי רק דרך להראות לכם שיש איפה לישון. לזיכרון מגיעים בגלל המדרחוב היפהפה שמשמר את מראה המושבה הותיקה של ראשית המאה ה-20, עם בתי קפה ציוריים ומסעדות נהדרות.

וכשזה נמאס, אפשר ללכת לים – הוא נמצא לא הרחק מכאן ואפילו יותר זמין ונגיש מאשר הים עבור התל אביביים, שגם להם לוקח כעשר דקות נסיעה להגיע אליו ואז עוד מחפשים שעה חניה. כאן כל זה נחסך, ואתם מקבלים רצועות חוף יפהפיות, כמו למשל חוף דור שבעיני נחשב לחוף היפה ביותר בארץ.

לספורטיביים – יער הכרמל מאפשר לא מעט מסלולי צעידה קלים וקשים כאחד עם תצפיות יפות מכל צדדיו של ההר, וגם מסלולי נסיעה לאופניים למשוגעים לדבר שרוצים לרכב בין עצי המחט. בקיצור, כל אחד יכול למצוא כאן בקלות שפע של דברים למלא את החופשה. העיקר, לפתוח את הראש ולא להיות "מקובעים" על כך שחופשה צריכה להיות בגליל או בערבה. כך, תיהנו בחופשה אחרת – וטובה.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור