x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

3 מסלולי טיול בעקבות הפריחה באביב

תאריך: 09/06/2011 16:03

לקראת האביב: המלצות על שלושה טיולי פריחה צבעוניים וריחניים - בתקופה האחרונה מתחילים לראות את זה קורה, החורף דועך ומפנה מקום לשמש של האביב. לא סתם היווה האביב השראה לסיפורים ושירים מאז ומעולם, יש משהו בהתחדשות הזאת שעובר הטבע בתקופה זו של השנה, שפשוט דורש התייחסות.

קצת כמו אמא המכריזה שהיא אוהבת את כל ילדיה במידה שווה, ככה גם אני חשה צורך לא לקפח אף אחת מהעונות, אבל הדבר לא פשוט לי. אין מה לעשות, העונה המועדפת עלי היא החורף - הגשם, הרוחות, הברד והקור, עושים לי חמים בלב, אבל אפילו חובבת חורף מושבעת שכמוני לא יכולה שלא להתרגש קצת כשמתחיל האביב.

קיראו המלצות על: טיולים משפחתיים

פתאום יש שמש בחוץ, אפשר ללכת לכל מיני מקומות מבלי לחשוש מגשם אקראי, והכל בחוץ נהיה ירוק, מלבלב ובעיקר - פורח. הפריחה המשגעת שנתברכנו בה יכולה להמיר את דתו של כל מאמין חורף קיצוני ככל שיהיה. בגלל שאני גרה בקרבה ליערות הכרמל, אני זוכה כל שנה לחוות את האביב במיטבו על שלל הרקפות, הכלניות והירוק בכל כיוון.

לאלו מכם שלא התמזל מזלם לחיות בצמוד לטבע, הנה שלושה טיולי פריחה שיצדיקו את הנסיעה!

גן לאומי חוף השרון

הגן הנמצא על חוף הים ליד קיבוץ שפיים מבטיח טיול נחמד והפוגה מלאת טבע מהלחץ של החגים. שמורת הטבע היפהפיה מתחילה באזור רשפון בדרום ומשתרעת עד לאזור ווינגייט בדרום. תוכלו למצוא שם צמחים ופרחים רבים שחלקם מדבריים כגון לענה חד זרעית והצמח בעל השם המקורי קורנית מקורקפת. הצמח הבולט ביותר הצומח בשמורה בסביבות חודש דצמבר הוא אירוס הארגמן, אשר נמצא אמנם בסוף פריחתו אך ברי המזל שבינכם יזכו עדיין להיתקל בו.

מיד עם הכניסה לשמורה מומלץ לפנות שמאלה לעבר האקליפטוסים, צמחי המדבר והצמחיה הים תיכונית. אם תמשיכו במסלול זה תגיעו לנקודת תצפית המתנשאת לגובה 40 מטרים ממנה ניתן לראות את הים התיכון בשיא יופיו ולהמשיך צפונה מלווים בפריחה צהובה ולבנה.

מכתש בארי שבנגב

טיול פריחה בנגב הוא אולי המועדף עלי מכולם, זאת בעקבות אלמנט ההפתעה הכלול בו. אבל כן, למרות כל מה שידענו על הנגב, דווקא שם בדרום הארץ המדברי בעקרון, מתרחשת בכל שנה פריחת כלניות משגעת.

הכלניות בנגב, בניגוד לשאר הכלניות בארץ, פורחות תמיד אך ורק בצבע האדום, תופעה שנחקרה רבות אך עדיין הינה מפתיעה ומרגשת. במכתש בארי שליד קיבוץ בארי תוכלו למצוא מסלול המתחיל בכביש 232 ליד הכניסה לקיבוץ בארי ומסתיים בבארי הישנה (נח'ביר). המסלול הינו מסלול מסומן בכחול לבן, ועובר בין מרבדים של כלניות אדומות דרך מכתש בארי לאורכו של נחל סחף.

קיראו המלצות על צימרים בנגב

יערות הכרמל

תקראו לי משוחדת, אבל בעיני אין כמו יערות הכרמל לטיול פריחה. עכשיו, בעקבות השריפה הגדולה ביערות הכרמל נוספה לטיול עוד משמעות. הכבאים עמדו ימים כלילות ונלחמו באש, והמינימום שאנחנו יכולים לעשות לדעתי, הוא לצאת ולהתענג על הטבע שהם עבדו כל כך קשה על מנת להציל.

אפילו שהמחזה של השטחים השרופים הינו צורם לעין ולא קל לצפיה, ישנם שטחים שלמים שנותרו ללא פגע ומצדיקים את החוויה כולה. ההמלצה הטובה ביותר היא לנסוע לכיוון יערות הכרמל, למצוא איזור שלא נפגע מהשריפה ופשוט לטייל קצת בחיק הטבע ולהתענג על פריחת הכלניות והרקפות המרהיבה.

נכון שאין בזה נחמה אמיתית, אבל שריפות אינן פוגעות בחורש לטווח הארוך אלא אפילו מועילות לו מפני שהן מסייעות לו להתחדש. ואיזה תקופה יותר טובה להתחדשות מאשר האביב?

קיראו על יום טיולים במערות בית גוברין

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור