x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

3 מסלולי טיול משפחתי ליום שישי מהנה

תאריך: 09/06/2011 16:48   מחבר: מערכת האתר

יום שישי בפתח, מה עושים? מטיילים טיול קצר, נהנים, מרגישים טבע, חופש ורעננות ומספיקים לעיתון של הצהריים, לקניות או להכנות לשבת. והעיקר - להיות יחד עם כל המשפחה!

יום שישי הוא יום מיוחד למדי, לרובנו ממתין סוף כל סוף יום חופשי לאחר שבוע עמוס. נשאלת השאלה, איך לנצל את היום הזה? איך להרגיש חופשי אך לא עייף ומותש בסיומו? התשובה ההולמת היא טיול קצר. טיולים שיאפשרו מפגש עם הטבע, אך לא יארכו זמן ממושך ויהפכו מנותני אנרגיה לזולליה...

אז הנה לפניכם, הצעות למסלולי טיול קצרים. בין אם אתם בבית ובין אם בחופשה, הטיולים הללו לא ישאירו אותכם מאוכזבים. כמובן שמומלץ להצטייד בגזיה, בקפה או בתה ולעצור לפיקניק קטן.

קירוא עוד המלצות על: טיולי משפחות

השביל התלוי ומפל הבניאס - טיול משפחתי

מסלול הליכה בשמורת הבניאס, הוא מסלול קצר ומתאים לכל המשפחה. ראשיתו של המסלול בתצפית יפה ממנה ניתן להשקיף אל מרחבי החרמון ורמת הגולן. משם, שביל מסומן באדום יוביל אותכם אל עבר השביל התלוי.

השביל, נחנך לפני כשנה, ומאז משך אליו אלפי מבקרים. ההליכה החווייתית היא בתוך קניון בזלת צר, המים השוצפים ניבטים מלמעלה. לאחר השביל התלוי, המסלול ממשיך אל עבר המפל. המפל מתבלט ברוחבו ובעוצמתו, ובימים אלו הזרימה הולכת ומתגברת. סיומו של המסלול ב- 120 מדרגות. נשמע קשה? עובר מהר. נקודת התחלה וסיום: חניון המפל, בסמוך לקיבוץ שניר. אורך המסלול ומשכו: 1 ק"מ, כשעה, הכניסה בתשלום.

קיראו המלצות על צימרים ברמת הגולן

לטייל עם המשפחה - שמורת אלוני אבא

שמורת אלוני אבא היא שמורה קטנה ומקסימה. גבעות קרטון מכוסות בעצי אלונים, לבנה רפואי, חרוב ועוד. מתחת לעצים, בין הסלעים והצמחייה הירוקה מפציעים פרחים רבים. בראשית החורף ניתן לפגוש בנרקיסים ולאחריהם רקפות, אך המרשימות מכולן הן הכלניות אשר פורחות באזור בשלל צבעים (בחודשים פברואר- מרץ). עד לאחרונה, כמעט ולא היו שבילים מסומנים באתר.

עתה, סומן שביל המאפשר ליהנות מצפונותיה של השמורה מבלי לפגוע בהן. השביל אינו מסומן באופן סטנדרטי, אלא באמצעות חיצים לבנים על גבי שלט ירוק. נקודת התחלה וסיום: חניון בסמוך ליישוב אלוני אבא (שלט השמורה יקדם את פניכם), אורך המסלול ומשכו: 1 ק"מ, כשעה- שעה וחצי.

פארק השרון הצפוני

המסלול הזה מיוחד בקרבתו לאזור גוש דן מחד, אך בטבע הגדוש והמלא שבו מאידך. חוף ים טבעי, משתרע וכמעט ולא נגוע ממתין למבקרים. לאחר החניה, דרך עפר בת 100 מטרים מובילה אל פיצול שבילים. בנקודה זו כדאי ללכת שמאלה עם הסימון הכחול. ההליכה היא לאורך דיונות חול מרשימות ההולכות ומתמלאות בפריחת חוף נאה. המסלול מגיע אל מצוק מרשים בגובה של כארבעים מטר מעל פני הים. מנקודה זו משתנה סימון השביל לאדום ומגיע בסופו של דבר בחזרה אל נקודת ההתחלה.

נקודת התחלה וסיום: חניית פארק השרון הצפוני (סמוך למתחם הקניות געש שפיים), אורך המסלול ומשכו: 1.5 ק"מ, כשעה וחצי.

אז אל תלכו במקומות שאתם לא מכירים לבד, אל תנסו לרדת לערוצי נחלים, ואם אתם הולכים "לצוד שטפונות" – אל תעשו את זה בלי אנשים מומחים שכבר צדו שטפון אחד או שניים. תאמינו לי שהם יודעים בדיוק את כל הסכנות, יש להם ציוד מיוחד שמגן עליהם (ועל הרכבים שלהם) ומבטיח שלא הם ולא אתם תמצאו את עצמכם במהדורת החדשות, אבל לא בצורה החיובית.

קיראו המלצות על מסלולי טיול בסתיו

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור