x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

3 מסלולי טיול במדבר

תאריך: 09/06/2011 16:44

פסח, מעבר להיותו חג של דודים ודודות, חופש ארוך יחסית מהעבודה או הלימודים ומצות ושאר מיני וויתורים קולינריים הוא גם החג של המדבר. ומי שאוהב טיולים בארץ, לא יכול בלי המדבר...

אחרי הכל, אנחנו יושבים מידי פסחבארוחה ממש ממש ארוכה שעיקרה הוא הסיפור על יציאת בני ישראל ממצרים שאחריה הם נדדו במדבר במשך לא פחות מארבעים שנה. אין ספק שכל הדיבורים האלה על נדודים, הרפתקאות ומדבר יכולים לעשות גם לעצלנים ביותר חשק לקום מהכורסאות (כי בחג הזה כולנו מסובין) וללכת לתור את הארץ היפה שלנו, או לפחות את המדבר.

ועכשיו ברצינות, בלי שום קשר לסיפורי ההגדה המרגשים וההרפתקאות של בני ישראל אין זמן מתאים יותר לטייל במדבר מאשר בסביבות חג הפסח. מעבר לקריטריון המובן מאליו של החופש מהעבודה והלימודים, יש גם את הפריחה המרהיבה שמשתלטת ומציפה את הארץ ולא פוסחת על הדרום וכמובן- מזג האוויר.

עכשיו זאת בערך ההזדמנות האחרונה לטייל במדבר לפני שיתחיל להיות חם מידי. אז הנה שלושה מסלולי טיול מדבריים מצויינים לחופשת הפסח שיעשו לכם קצת שמח ויסיחו את דעתכם ממדפי החמץ המכוסים בסופר:

עין גדי ונחל ערוגות: בעין גדי היפיפייה שבאזור ים המלח ומדבר יהודה תוכלו למצוא מסלול משגע שיגרום לכם להיזכר למה בכלל כדאי לטייל במדבר. ברגע שתגיעו לשמורה תוכלו לבחור בין מספר מסלולי טיול אפשריים. חלקם קלילים ומתאימים למשפחות עם ילדים קטנים וחלקם דורשים כושר טוב וציוד מתאים. על מנת שלא תסתכנו בבחירת מסלול שאינו מתאים לכם ולציוד שהבאתם אתכם.

מומלץ להתייעץ בפקחי הרשות לפני בחירת המסלול. המסלול לתל גורן דרך המקדש הכלקוליתי הינו קשה באופן יחסי ולא מתאים למשפחות עם ילדים קטנים. משך המסלול הוא כיום ואורכו הוא כ- 8 ק"מ. המסלול מתחיל במגרש החניה של שמורת עין גדי משם ממשיכים למפל היפהפה שבשמורה. לאחר המפל באורך השביל תמצאו התפצלות של השביל בה תוכלו להתחרט ולסגת לעבר שער השמורה.

בחרו את השביל המטפס למקדש הכלקוליתי במעיין עין גדי והמשיכו עם השביל. מדובר בטיול בדרגת קושי בינונית אמנם אבל המסלול כה יפה עד שתשכחו כמה אתם מתאמצים. קיראו עוד המלצות על מסלולי טיול אתגריים – טיולי אקסטרים

מצדה: אי אפשר לדבר על טיולים מדבריים מבלי להתייחס לאתר המרתק הזה. מצדה, שהייתה מעונו המלכותי של הורדוס ושימשה כמקום התבצורתם האחרון של הקנאים בתקופת המרד הגדול ברומאים. האתר מלא בשרידים ארכיאולוגיים יפהפיים, כאשר רוח הסיפור המרתק מורגשת בכל פריט שתסתכלו בו והכל מלווה בנוף המרהיב והחולי של המדבר. אורך המסלול המעגלי הוא כשני ק"מ והוא נחשב מסלול קל המתאים גם למשפחות עם ילדים קטנים ונמשך כחצי יום (תלוי כמה תעצרו ליד כל אחד מהשרידים הארכיאולוגיים). מומלץ ביותר לקחת את הילדים לטיול באווירת חג הפסח ולספר להם את סיפור הרקע ההיסטורי המרתק.

הנה עוד כמה המלצות על מסלולי טיולים לכל המשפחה

נחל פרת ואדי קלט: הנחל הכחול היפהפה המפר את שלוות המדבר החולית והצהובה של מדבר יהודה מהווה מקום מצויים לטיול של יום אביבי. המסלול אמנם אינו מעגלי אך ניתן לעשות חלקים ממנו באופן מעגלי באמצעות רכב אחד.

אורך המסלול הינו כ- 7 ק"מ ורמת הקושי שלו היא בינונית ולכן לא כדאי לנסות לעשותו עם ילדים קטנים. מעבר לנחל המשגע הזורם ושוצף גם בחודשי הקיץ במהלך המסלול, על צידי המצוקים תוכלו לראות את מנזר חריתון בו גרים נזירים מתבודדים.

ולפני סיום, הנה 3 מסלולי שטח עבור טיולי ג'יפים מרתקים ומהנים לכל המשפחה.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור