x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

טיול משפחות - המדריך המלא למטיילים בארץ עם כל המשפחה

תאריך: 19/06/2011 16:06   מחבר: מערכת האתר

אין עוררין על כך שמשפחה היא הדבר החשוב ביותר בחיים. אף על פי כן, עקב אורח החיים המהיר של ימינו, רבים לא מבלים מספיק זמן עם משפחתם. אי לכך, יציאה תקופתית לטיול משפחות היא חוויה מגבשת  שלצידה יתרונות רבים. אם אתם אוהבים טיולים בארץ - אתם בטוח אוהבים לטייל עם כל המשפחה ובשביל זה אנחנו כאן!

זמן איכות בטיול משפחתי – ללמוד להכיר זה את זה מחדש!

הסיבה לכך שטיולי משפחות נחשבים כזמן איכותי במיוחד עם האנשים החשובים ביותר בחייכם, נובעת בראש ובראשונה מהעובדה שבמהלך טיול שכזה כל תשומת הלב של בני המשפחה מוקדשת האחד לשני, ולא להסחות דעת חיצוניות – אמא ואבא השאירו את המטלות של העבודה במשרד, הילדים השאירו את החברים והשיעורים בבית, וכל מה שנותר כעת לעשות הוא ליהנות האחד מחברת השני.

כאשר בני המשפחה נשארים בבית כל אחד נוטה לעסוק בענייניו שלו. תחת זאת, כאשר יוצאים לטיול משפחתי, פעולות היומיום נותרים מאחור, כך שניתן ליהנות יחדיו במהלך פעילויות משותפות והנסיעות הממושכות שבהן אפשר לדבר, לצחוק וללמוד להכיר זה את זה מחדש.

טיולי משפחות - כמה טוב לצאת מהבית עם כל המשפחה!

אולם מה מייחד טיולי משפחות? היכן ניתן לקיים אותם, ובמה הם נבדלים מטיולים אחרים שנערכים עם החברים? ובכן, נראה כי המאפיין המרכזי בטיולי משפחות הוא שהפעילות או האטרקציה שסביבן הן נסבות איננה העיקר, אלא פלטפורמה או מצע לגיבוש וזמן איכות משפחתי, מה שמותיר מגוון פעילויות רחב לכל הגילאים.

הכלל החשוב ביותר לבחירת טיול משפחתי היא התאמת לסך הגילאים המשתתפים. על המסלול או האטרקציה לתת מענה בידורי ומעשי למבוגרים ולילדים כאחד. לפיכך, במידה והילדים קטנים, מוטב שלא לבחור באטרקציה בעל אופי אתגרי גרידא, או במסלול ארוך ומתיש. תחת זאת, בחרו במסלול טיול בעל אופי סולידי ורגוע יותר כגון מסלולי מים ושבילי הליכה קצרים וקלים, ביקור באתרי מורשת ומגוון אטרקציות אחרות שמתאימות ויעניינו את כל המשפחה.

ניתן לערוך טיולים משפחתיים בכל רחבי הארץ – בצפון, במרכז או בדרום – שכן נוסף על המגוון הרחב הזמין בשבילי ארצנו, הנוף והמיקום הם בעלי חשיבות משנית ביחס לגיבוש המשפחתי. לאור כל זאת, אין ספק שאין כמו טיול משפחות על מנת לקרב בין ולהפוך ליחידה משפחתית הדוקה ואוהבת יותר.

קיראו המלצות על: טיולים לילדים

כיצד להיערך לטיול משפחתי?

ההערכות לטיולים משפחתיים יכולה להיות פעולה קלה ונעימה. ראשית, יש להחליט על פרק זמן בו כל בני המשפחה חופשיים, ולקבוע מראש את היעד ופעילויות שונות לאורך הדרך. בבוקר ציידו את הרכב בכריכים ופירות חתוכים שהוכנו מבעוד מועד ונשמרו במקרר, בגדים להחלפה, קרם הגנה, חטיפים והרבה מים, וצאו לדרך!

במידת האפשר מומלץ לקיים טיולים משפחתיים שימשכו יותר מיום אחד ולשהות בלילה בצימר או מלון, שכן זוהי חוויה מהנה ביותר בפני עצמה. אף על פי כן, אם אין ברשותכם יותר מיום אחד להקדיש לטיול, אפילו יציאה למספר שעות במהלך יום שבת תהווה זמן איכותי יקר מפז, וזאת מאחר שבטיולים מסוג זה המשפחה עומדת במרכז, כראוי.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור